Designed by MAXdesign 2011

Šimon Pachl, Ing., Ph.D.  (*1983)

Jsem absolventem inženýrského a doktorantského oboru Zahradní a krajinná architektura Fakulty zahradnictví a krajinného inženýrství v Nitře (Slovenská polnohospodárská univerzita). Během studia jsem absolvoval roční studium krajinné architektury na Vídeňské Bodenkultur univerzitě a měl jsem možnost podílet se na rozsáhlých parkových a krajinářských úpravách v Rakousku.  

Od samého narození mě pojí vazba s rodinným zahradnictvím v Hluku, které má dlouholetou tradici (založeno bylo p.Šimonem Vaškovicem roku 1926). Práce s rostlinami se stala nedílnou součástí mého života.

Zabývám se projektováním rodinných zahrad, veřejných a vyhrazených prostranství (parky, ulice, náměstí, pěší zóny, hřbitovy, školní areály nebo nemocniční zeleň).
Součástí mé tvorby je i interiérová (zimní zahrady, firemní prostory) a krajinářská zeleň (biokoridory, větrolamy, remízky, agroturistická centra, rekreační areály, zeleň podél cest nebo vodních toků).

Zajímám se o uplatnění zahradní terapie v nemocničních areálech nebo domovech pro handicapované občany, či o uplatnění smyslových vjemů v rodinných zahradách.

Při projektování veřejné i soukromé zeleně se snažím respektovat dané místo, samotnou přírodu i názory občanů, či majitelů zahrad.

Inspirací jsou mi samotná příroda, ale i osobnosti v oblasti zahradní tvorby jako Gertruda Jekyll, Bethy Chatto, Karl Förster, John Brooks, Vladimir Sitta nebo Ivar Otruba.
Copyright © 2011 by Simon Pachl   •   All Rights reserved   •   E-Mail: simon1030@seznam.cz
TOPlist